Fistfight bryder ud på flyselskabet

Fistfight bryder ud på flyselskabet

Vidne Corey Hour, der udelukkende talte til CBS2 News, sad tre rækker bag en mand i en rød skjorte, da han tilsyneladende begyndte at tale aggressivt til en anden mand i en sort skjorte.

Den røde shirtede mand begyndte derefter at skubbe og angrebet sit sædeparti, mens Moncler Outlet en mor, bedstemor og lille barn i rækken foran dem begyndte at dukke forsigtighed, sagde Hour. Da manden i den sorte skjorte trængte ind, det var når Hour siger, at han besluttede at dreje et kamera på altercationen.

‘Det sidste sted du tror du’ skal have et problem er på et fly, ’sagde Hour.

De to mænd blev fanget på video-kastende næver og skubbet Billige Moncler DunJakke hinanden. I baggrunden høres et barn grædende, og en flyvehjælper ses med mellemrum og forsøger at adskille de to mænd.

En Orange County-mor, der kun identificerede sig som Kumi, siger, at hun var moderen hvis barn kunne blive hørt græde i baggrunden. Hun sagde, at manden i rød syntes først og fremmest normal og havde endda tilbudt sit barns slik.

‘Helt skræmmende,’ sagde Kumi. ‘Og jeg rejser et ton. Det var den mest skræmmende rejseoplevelse jeg nogensinde har stødt på.’

Hour siger, at da han også konfronterede den røde shirtede mand, sluttede han endelig ned og forlod planen.

‘Jeg følte, at når denne situation skete, måtte jeg tage stilling,’ sagde Hour. ‘Der var bogstaveligt talt ingen måde for os at komme forbi situationen, vi måtte tage det i egne hænder.’