Fist Fight Trailer

Fist Fight Trailer

Det er sikkert at sige, at de fleste børn oplever en slags stor kamp på legepladsen efter skole i deres gymnasier, uanset om de er involverede eller bare tilhængere. men det er normalt, at folk, der kaster slag, er ikke lærerne. Når Strickland truer med at slå Campbell i skole efter en uenighed, tager Campbell Billige Moncler Sale det ikke alvorligt, før det bliver klart, at hele skolen ved, hvad der går ned. Problemet er, Campbell kender ikke den første ting om kamp og Strickland er fuldstændig hensynsløs. Campbell har få muligheder, men uanset hvad han vælger at gøre, er han sikkert død alligevel.

‘Fist Fight’ er en kommende skole komedie med hovedrollen Ice Cub og Charlie Day. Directed by Richie Keen (‘It’s Always Sunny in Philadelphia’) i sin spillefilm debut er manuskriptet skrevet af partnere Van Robichaux og Evan Susser, der også er sat til pen ‘Wedding Crashers 2’ og ‘Sonic the Hedgehog’ sammen. ‘Fistkamp’ er sat til udgivelse den 17. februar 2016.

Medvirkende: Ice Cube, Charlie Day, Tracy Morgan, Jillian Bell, Christina Hendricks, Kumail Billige Moncler Sale Nanjiani, Dean Norris, JoAnna Garcia, Kym Whitley.