Firefighter Golf Club Omslag

Firefighter Golf Club Omslag

Firefighter golf club covers giver dig eller en golfspiller i dit liv stolt at vise hans eller hendes erhverv eller hilse dem, der bekæmper landets brande. Firefighter golf club dækker holde dine klubber varme og rene under visage af en klassisk ser brandmand i en klassisk udseende brandmandens hat. Konventionelle klubbetekningsbrugere vil se på i misundelse.

Firefighter Golf Club Covers Tilføj Sparks To The Links

Det kan være nyttigt at blive identificeret som brandmand, når der er links. Selv om det ser ud til at være usandsynligt, kommer selv golfbaner til at slukke for en gang imellem. I 2003 brød en brand Billige Moncler Outlet ud på en anlagt ø midt i en golfbane. Tahquitz Creek Golf Course brand forårsagede Billige Moncler DunJakke op for $ 20.000 i skader, hovedsagelig til palmer og anden vegetation. Arson blev mistænkt.

I 2004 blev der forårsaget $ 70.000 i skader på Claremont Lakeway Golf Course. Arbejdsmænd siges at have forladt ukrudt smoldering, og et par timer senere raste en stor flamme. Ilden ødelagde et skur og nogle græsplæner holdt maskiner, men brandmænd lykkedes at stoppe det, inden det nåede op til en brændstofopbevaringsbygning.

Disse brande kan lyde mindre, men i disse dage er folk kommet til at indse, hvor intens risikoen er, at brandmænd tager med regelmæssighed. Brandvæsen T-shirts og baseball caps er blevet en simpel måde at ære ildbekæmpere ‘indsats på, som viser taknemmelighed og støtte. Folk har dem i hele landet. Hvis du er brandmand, vil du måske ikke bruge et brandbekæmpelseslogo, mens du er på R Firefighter golf club covers kan være lige ting for dig.