Fire stablede under fracas

Fire stablede under fracas

GLENDALE Fire anerkendte banderelater blev stukket mandag aften efter at have påstået et slagsmål med en gruppe mænd og kvinder, der spadserede rundt i et kvarter i South Glendale, sagde politiet.

En mand, der blev fanget i hændelsen, var i et koma dirsdag morgen fra stumt krafttrauma til hovedet, men senere vågnede og begyndte at tale, Glendale Police Sgt. Tom Lorenz sagde. De fire ansete bande medlemmer led flere stabsår og blev taget til Los Angeles USC Medical Center, tilføjede han.

Tre påståede bande medlemmer, hvoraf den ene er en teenager, blev arresteret i forbindelse med stabbing hændelsen, som har fået politimester Ron De Pompa til at installere bande og Special Enforcement Detail detektiver til området for at eliminere eventuelle bande problemer, sagde Lorenz.

vil ikke lade en bande rotere sig i et fællesskab og sætte Guds frygt ind i mennesker, sagde han. Mandag efter at bande medlemmerne forlod en fødselsdagsfest og begyndte at gå langs den 500 blok Vine Street, sagde Lorenz.

Politiet frigjorde ikke de involverede personers identiteter og Moncler DunJakke sagde, at de ikke ønskede at gå på kompromis med en igangværende undersøgelse.

Mændene, der angiveligt tilhørte en Highland Park-bande, stødte på en gruppe mænd og kvinder. Moncler DunJakke De bad dem om cigaretter og begyndte at chikanere dem, sagde Lorenz. Alle de involverede er bosiddende i Glendale, tilføjede han.

På et tidspunkt under konfrontationen opstod en kamp.

vil gøre det sikkert for folk at gå ned ad gaden, sagde lorenz. gør dig rystende. kampen startede, opkald hældte i politiet afdelingen om hændelsen.

Da officerer ankom, opdagede de, at begge parter forsøgte at flygte, sagde Lorenz. De fandt også de stakkende ofre, hvoraf den ene led af intern blødning.