Fire blev anholdt efter kamp på Leesville Road High

Fire blev anholdt efter kamp på Leesville Road High

Raleigh-politiet arresterede fire elever på Leesville Road Senior High School tirsdag formiddag, sagde polsk talsmand Jim Sughrue.

Terrell Deonte Outlaw, 17, 2941 206 Millbrook Woods Drive, Ke Anquay Bell, 17, 4309 C Bayliner Drive, Taron Devionte Mills, 18, 6903 Lynn Townes Court og William Jacoby Singletary, 18, 6840 Madison Ridge Way, blev hver anklaget for misdemeanor assault.

De fire var involveret i en kamp på campus. De fire blev taget til Wake County fængsel og holdt på $ 1.000 kaution hver. Mills har en yderligere $ 50.000 obligation for overtrædelsen af ​​prøven.

Jeg er ikke bekendt nok med Billige Moncler Sale disse adresser for at bekræfte, at de bor langt fra skole, tobis, men med stor sandsynlighed har det noget at gøre med at søge en slags balance inden for skoler. Min forståelse for Wake-tilgang er, at de gør deres balance først og fremmest af socioøkonomisk status, så at% af de studerende, der modtager gratis eller reduceret frokost, er omtrent lige. Fra det jeg hører, lægger denne vægt ned til ret afbalanceret etnisk mangfoldighed fra skole til skole også. Hvor elever bor langt væk fra Billige Moncler Sale deres tilskrevne skole, involverer dette sikkert busning.