Film Trailers

Film Trailers

Seve Ballesteros er muligvis den mest Billige Moncler Outlet legendariske spanske golfspiller, der nogensinde har levet, og som fulgte i sine tre ældre brothers fodspor i en lidenskab, som han tog op på strande nær hans hjem som et lille barn. Han brød optegnelser, der vandt de fleste begivenheder på den Moncler Outlet europæiske tur mellem hans midten af ​​halvfjerdserne og midten af ​​halvfemserne karriere, og er navngiver til den europæiske turneringskamp, ​​Seve Trophy. Induceret i World Golf Hall of Fame i 1999, har Seve været en indflydelsesrig figur i sporten og har været siden hans død i 2011 fra en malign hjerne tumor. Han må muligvis nødt til at kæmpe hårdt for at opnå alt, hvad han har, men det har været hans rørende tæpper til rigdomstur, der har fået ham så meget respekt fra sportslige fans over hele verden.

Dokumentation for den utrolige rejse er den nye film ‘Seve’, udgivet med støtte fra hans kræft velgørenhed Seve Ballesteros Foundation. Det er blevet instrueret af John Paul Davidson (‘Boys from Brazil’, ‘The Grotesque’, ‘Catherine the Great’) og skrevet af Tom Hodgson, og ser en serie interviewklemmer, arkivfilm og fantastiske reenactments, der skildrer den fantastiske historie. Filmen er i britiske biografer nu.

Medvirkende: Jose Luis Gutierrez, Jose Navar, Maria Molins, Alvar Gordejuela, Adrian Salzedo, Quim Avila Conde, Nil Cardoner, Manuel Menarguez, Luis Carlos de la Lombana