Konkurrenter Showcase Talent på Special Olympics

Konkurrenter Showcase Talent på Special Olympics

PAUL VALLEY, OK ‘Mit mål er først og fremmest sjovt, for det andet at opmuntre alle til at deltage, og for det tredje at gå ud af rummet med et smil.’ ‘Jeg elsker at se smilene på børnets ansigter. det, og lad mig vinde, men hvis jeg kan vinde, lad mig være modig i forsøget. Og det er hvad det hele handler om. ‘Cox er også blevet udvalgt til årets årets træner og nomineres til være årets træner for staten Oklahoma.She siger, at hun gør det hele for børnene. Kinders som Hannah, der siger, at hun ser frem til Special Olympics hvert år. ‘Det er meget sjovt. Special Olympics. , kæmp hårdt. ‘Hannah siger, at hendes yndlingsbegivenhed er kraftløftet, men hun arbejder stadig hårdt på sporet mødes.’ Jeg har været her før som 2 år, ‘tilføjede hun,’ jeg elsker at gøre kraftløften. ‘Andre på Hændelsen siger, at de også elsker at konkurrere. ‘Bare en del af, hvem jeg er, og ting så det er en del af, hvem jeg er, og en del af, hvem min familie er.’ Og. Cox siger, at familien virkelig er den vigtigste del af arrangementet. ‘Glæde, lykke, kærlighed, resultater, for mine børn. Det handler om mine børn.’ Konkurrenter fra dagens møde vil også komme til at konkurrere på det statslige spor, der mødes i Stillwater, der kommer op om et par Billige Moncler Jakke Herre måneder.? Ækthed serveret på en PlatterAuthenticity serveret på en PlatterSHERMAN, TX På hjørnet af Walnut og Wall Street var der en malerisk mexicansk restaurant. Den startede som et leveringssted og blev senere til en spisestue hvor du stadig har mulighed for at tage ud eller få din mad leveret. Lupes verdensberømte Tamales er ikke Tex Mex. Det er en helt anden slags madlavning. Hvad de gør hos Lupe er at holde traditionen ren. Alt på restauranten laves dagligt fra bunden af ​​den oprindelige familieopskrift, der er gået i løbet af årtier. HERREN, TX På hjørnet af Walnut og Wall Street er der en malerisk mexicansk restaurant. som et leveringssted og senere til en spisestue, hvor du stadig har mulighed for at tage ud eller få din mad leveret. Lupes verdensberømte Tamales er ikke Tex Mex. Det er en helt anden slags madlavning. Hvad de gør ved Lupe er at holde traditionen ren. Alt i restauranten laves dagligt fra bunden af ​​den oprindelige familieopskrift, der er gået i løbet af årtier. Car Thief får 30 år til at kollidere, der dræbte sønnen i DenisonCar tyven bliver 30 år for kollision den dræbte søn i DenisonCarl Duncan blev dømt for det sammenbrud, der dræbte sin søn den 19. marts 2017. Carl Duncan lærte sin skæbne mandag næsten et år efter sammenbruddet, der dræbte sin søn i slutningen af ​​en høj speed pursuit.Carl Duncan lærte sin skæbne mandag, næsten et år efter sammenbruddet, der dræbte sin søn i slutningen af ​​en high Moncler Outlet Online speed pursuit.Package bomber i Texas hovedstad sandsynligvis bundet til tidligere blastPackage bomber i Texas hovedstad sandsynligvis bundet til tidligere blastAustin politiet omgiver scenen for mandagens anden eksplosion. (KXAN via NBC News) To pakkebombblasts et par miles fra hinanden dræbte en teenager og sårede to kvinder i Austin mandag, mindre end to uger efter et lignende angreb. To pakkebombblasts et par miles fra hinanden dræbte en teenager og sårede to kvinder i Austin på mandag, mindre end to uger efter et lignende angreb.