Kongresmedlem Grothman modtager udvalgsopgaver

Kongresmedlem Grothman modtager udvalgsopgaver

Bob HoffmasterBob NelsonWade BatesSports On AirKFIZ SportsKFIZ SportsEn uge efter at være blevet svoret som Wisconsin nyeste medlem af kongressen, meddelte Glenn Grothman sine officielle udvalgsopgaver til den 114. kongres. Grothman vil tjene på Hus Budgetudvalget, Udvalget for Overvågning Reform, og Uddannelsen Arbejdstilsynet Udvalget. Grothman udgivet følgende erklæring om meddelelsen: Jeg er yderst ydmyget af muligheden for at tjene befolkningen i Wisconsin 6th District gennem mit arbejde på disse udvalg og jeg ser frem til at bringe virkelige løsninger på de mange udfordringer vores land står overfor. Som jeg fortalte vælgere i ethvert fællesskab i vores distrikt, kæmper jeg hårdt for at afbalancere vores budget, gøre college mere overkommelige, tackle det ukontrollerede velfærdssystem, genopbygge udgifter og forskrifter, og fremme den nye vækstrate i den private sektor. Alle tre udvalgsopgaver giver Grothman mulighed Moncler Outlet Online for fuldt ud Moncler Outlet at udnytte sin lovgivningsmæssige og faglige baggrund i budgettering, reform, uddannelse og arbejdsmarkedsspørgsmål for effektivt at tjene de store mennesker i Wisconsin 6th District.