Kommende arrangementer Big Heart Fight Night

Kommende arrangementer Big Heart Fight Night

Brave Hearted Castlebar Mænd og kvinder bliver sat til at træde ind i ringen til BigHeart Fight Night hvide krave boxing begivenhed, der finder sted i Breaffy Castlebar 8. april Moncler Outlet 2016. Boxerne deltager har været hårdt træning de sidste par uger for at lære de grundlæggende færdigheder i boksning som de forbereder sig til at mødes og modstander, alt sammen for en god sag.

Breffni Gorman, Regional Fundraising Manager sagde, havde hidtil et stort svar på Big Heart Fight Night, hvor folk fra alle samfundslag deltog. Der er et par billetter tilbage, men vi opfordrer indtrængende folk til at få dem så hurtigt som muligt, da vi håber, at det kommer til at være en udsalgsarrangement, det er en god sag, og Billige Moncler Outlet de lokale boksere deltager har været gode sportsaktiviteter hele vejen igennem og vil sætte et godt show om natten. midlerne fra Big Heart Fight Night vil gå mod Irish Heart Foundation livreddende forskning og uddannelsesprogrammer. Boxers konkurrerer om natten er Brian Nolan, Adam Fallon, Sean Harrington sponsoreret af Defusion Recruitment, David Lavelle, Benjamin Lynch sponsoreret af JS Tree Surgery, Julie Staunton sponsoreret af Beaumont Ambulance Service, John Carney sponsoreret af Three, Jacinta Walsh sponsoreret af Cafe M , Damian Connor sponsoreret af Lawless Glass Three, Cathy Blake, Adrian Redmond, Michael Duffy, Lorraine O Malley sponsoreret af The Lodge at Ashford Castle, Tom Mc Greal.