Kokrak binder til 11. plads

Kokrak binder til 11. plads

Lad aldrig op hele ugen, sagde Diana. tror det kom til det punkt, hvor det bar på alle de fyre derude. Det var bare ubarmhjertigt. Det var mere af en kamp af tålmodighed end noget andet. startede søndag runde med to birdies på de første fem huller og i et fjernt andet sted bag eventuel mester Jimmy Walker, som tilsyneladende var upåvirket af vinden med en 11 under par 277.

Kokrak færdig med en lige par 288.

hang derinde, sagde Diana. måtte scramble rundt meget i dag. Vi gik meget ind i fairwayen. Han lagde lige så godt de to sidste runder, som han gjorde de første to runder. Han scorede stort set det samme.

gjorde ikke godt (søndag). Han indrømmede selv og vi kørte det godt i dag. Det var en udfordring med vinden, du ramte den ud af det grove, udstansede og ikke lavede nogen af ​​dine birdie putts. Det lod os kapitalisere i de fem øverste, som vi skyder for. ting faldt fra hinanden med bogeys på nr. 6, 7 og 9. Kokrak endte runden med fem bogeys og tre birdies.

var en fire skud swing i tre huller, sagde diana. Hvor stort sættet var derude. Vinden hylede. Denne uge udførte vinden bolden på grøntene, næsten lige så meget som grøntens kontur. Du har spillet pause og vinden. Det spiller kaos på dit sind. det var en god uge for JFK graduate wind og alle.

du ser tilbage på det, siger du, Gud, han kunne ikke have skudt noget højere, ’sagde Diana. Sandsynligvis den måde han føler om det. Walker gjorde sig rigtig hjemme på Texas Open leaderboardet.

Walker vandt sin hjemby begivenhed søndag for at blive den første to-time vinder denne sæson på PGA Tour, slå mod Texan Jordan Spieth med fire slag.

virkelig fik mig til at kæmpe hårdt, sagde Walker. holdt ved at slå den tæt på, og jeg måtte fortsætte med at lave putter. lavede birdie putts på 15 fod på nr. 16 og 17 fod på 17 i en 2 under 70, der forlod ham kl 11 under 277 på tpc san Antonio, en 35 minutters kørsel fra hans hjem.

Den 36-årige tidligere Baylor-spiller vandt Sony Open på Hawaii med ni skud i januar og har en tur de bedste fem sejre i de sidste to årstider.

siger det svært at vinde derhjemme, sagde Walker, det er svært at vinde en uge hjem, væk ud af landet, det er svært. Så jeg har det godt. også færdig med Billige Moncler Jakke Herre en 70, der laver fire sene birdies i træk. Den 21-årige Dallas-spiller kom for en uger siden for to uger siden på Innisbrook.

faktisk så ud som jeg havde en chance, sagde Spieth, syv skud tilbage med otte at spille. troede ikke, det ville være muligt. Du er aldrig ude af det i dette spil, men Jimmy lukker det ned ret hurtigt med sine lavede putter. og Spieth vil flytte til karrierehøjder i verdensrangeringen, med Spieth gå fra sjette til fjerde og walker fra 13 til 10.

køligt, sagde spieth. Jeg knuser mig ikke, fordi der er tre fyre foran. Cupmester Billy Horschel var tredje på 4 under efter en 71.

Daniel Summerhays, andet sidste år bag Steven Bowditch, bundet for fjerde med Chesson Hadley på 3 under. Summerhays lukket med en 69, og Hadley havde en 71.

Doral vinder Dustin Johnson skød sin anden lige 68 for at matche Ryan Palmer på 2 under. Palmer havde også en 68.

den samme vind de sidste tre dage, det hjalp med at finde ud af kurset, og jeg spillede godt, sagde Johnson og noterede sig stabil vind på over 20 mph meget af denne uge. har lige spillet et par huller dårligt. Bortset fra det spillede jeg en masse god golf imellem, og hvis jeg spillede de andre huller bedre, var det en helt anden turnering. Mickelson, på udkig efter nogle momentum på vej til mesterne, lukket med en 76 for at falde i et slips for 30 på 4 over.

Ti spillere sluttede under par, med Oaks Course spille den hårdeste på PGA Tour denne sæson med et 74.581 slagtilfælde mere end to skud over par. Den tidligere høje var PGA National Champion kursus på 1.832 over par for Honda Classic.

Marc Warren og Harris engelsk mislykkedes med at knække top 50 Moncler Outlet i verdensrangering, hvilket ville have givet dem pletter i Masters. Warren, 52, skulle færdiggøre Brendan Todd for at komme ind, men lukket med en 70 til slutningen af ​​35. Engelsk, 53, havde brug for mindst en top 10. Hans sidste runde 72 fik ham kun til 30.