Kodi Burns vil forblive ‘konkurrencedygtig’ som nr

Kodi Burns vil forblive ‘konkurrencedygtig’ som nr

 Auburn coach Tommy Tuberville sagde, at han forventer QB Kodi Burns ‘at kæmpe og kæmpe hårdt’ efter at være bumpet til nr. 2. Chris Todd vandt startjobbet lørdag med en stærk præstation mod Southern Miss. Burns fik ikke meget af en mulighed i spillet. Han scorede en rushing touchdown og kastede en aflytning i begrænset handling.

Tuberville sagde, at han havde et møde med Burns i dag. Han sagde, at ligesom alle konkurrenter ønsker Burns at spille. Burns var Billige Moncler Outlet der ikke for at klage, ifølge Tuberville, men ønskede at vide, hvad han kunne gøre for at blive bedre.

‘Du kan kun få en quarterback Moncler Outlet ud på banen ad gangen,’ sagde tuberville. ‘Dette er en flygtig lovovertrædelse for en quarterback.’ De kommer til at blive ramt, de bliver nødt til at køre bolden. Som jeg sagde til Kodi, skal du vente på din mulighed. ‘

Tuberville sagde, at Burns kunne se handling, når Auburn er tæt på mållinjen, men ‘vi’ vil ikke stereotype ham som en fyr, der bare skal køre bolden. ‘

Hovedtrænerne sagde, at begge quarterbacks er gode ledere: ‘Spillerne kan rigtig godt lide dem begge. De vil rally bag den der er derude.’

Burns talte til journalister søndag aften. (Jeg giver altid kudos til spillere, der taler med medierne, når tiderne er gode og dårlige. Det samme kan ikke siges for mange trænere i college fodbold.)

Burns sagde, at han var skuffet, men vågnede i dag, der stadig var ivrig efter at være en del af holdet. Han sagde, at han var blevet bombarderet med støttende tekster og telefonopkald fra holdkammerater, og at han stadig håbede at være en del af koordinator Tony Franklins spilplan.

‘Der sker ting, og jeg har lige fået mest ud af det,’ sagde Burns. Jeg vil blive positiv, og jeg bliver glad for det, vær glad for at jeg stadig er her for mit hold . Chris er en god quarterback, og Franklin tog den beslutning, han havde brug for at lave, og hvad han troede var bedst for holdet. Jeg vil bare blive positiv og når min tid kommer, når mit navn bliver kaldt, vil forhåbentlig folk komme til at se, hvad jeg virkelig kan gøre. ‘