Behandler for Ovarian Cancer Awareness Month

Behandler for Ovarian Cancer Awareness Month

Introduktion: Behandlinger for ovariecancerbevidsthed MonthGOT TEAL ‘D? Teal er farven på ovariecancerbevidsthed, og den nationale ovariecancerkalition er opmuntrende alle til at øge bevidstheden om sygdommen ved’ TEAL ing ‘. Hvilken bedre måde at få krølle’ d end med slik? Trin 1: Lav Royal Icing Transfer RibbonsTo starte ‘TEAL ing’ dine slik, skal du have overlevende bånd af ovariecancer. den kongelige glasur overførsel slags! Bland en del af din yndlings royal glasur, brug gelfarvestoffer til at gøre det til den rigtige farveblomstring (jeg brugte en kombination af Wilton Teal og Americolor Electric Blue) og udskrive din clip art til sporing. Brug den flade side af en kurvevævspids for at spore din båndform på vokspapir og dryss med slibesukker, mens isingen stadig er våd. Når isen er helt tørret, kan dine overførsler med ovariecanceroverlevende bånd bruges til at dekorere de søde sager efter eget valg. (For yderligere oplysninger om, hvordan du opretter royal icing overførsler, se Sådan overfører du design på cookies.) Trin 2: Bage BrowniesTilbered brownies, start med at forvarme din ovn til 300 grader og smør og blomstrer en 8 tommer med 8 tommer pan .

Brug en visp til at slå 4 store æg og sæt blandingen til side.

Sæt 1 kop smør i en mikrobølgeovnskål og opvarm i mikrobølgeovnen i 30 sekunders trin på 50% strøm, indtil smørret smelter.

Overfør det smeltede smør til en blandeskål. Tilsæt 1 kop granuleret sukker, 1 kop brunt sukker og 2 teskefulde vaniljeekstrakt til smeltet smør. Forene.

Tilsæt 1 og 1/4 koppes usødet kakaopulver og 1/2 tsk salt. Forene.

Bland i æggene. Derefter foldes i 1/2 kop mel indtil kombineret. Du ved, at brownies er klar til at blive fjernet fra ovnen, når tandstikkerne kommer ud for det meste rene, med kun nogle brownie crumbs. Fortsæt med at bage i op til en time om nødvendigt.

Sæt browniesne til side for at afkøle, før de skæres.

Spørg Question7 CommentsSonsen 5 år sidenReply

De brownies ser meget lækre ud og har en meget speciel grund. Alvorligt får du mig til at lave mad til en af ​​disse YUM!

MaryT8M 5 år sidenReply

Jeg elsker dette, og vil sikkert gøre det kongelige isbånd. Min svigerinde blev diagnosticeret med en meget sjælden form for æggestokkekræft bare 4 måneder efter fødslen til mit første barnebarn (hvem går på 3 år gammel nu) hun er stadig ikke ude af skoven, og jeg er så taknemmelig til ovariekræftbevidsthedsgruppen

Tak fordi du bogførte dette

Mary, så ked af at høre om din svigerinde. Jeg sender hende mine positive tanker om at forblive stærke og kæmpe hårdt. Min svigerinde blev diagnosticeret for et par år siden, så jeg lærer om alt det arbejde, som National Ovarian Cancer Coalition gør for at få ordet om, hvor vigtigt det er tidligt at detektere. Jeg håber, at disse behandler og mit blogindlæg kan hjælpe med at få ordet ud til blot et par flere mennesker.

rrkrose 5 år sidenReply

Brownies for en årsag! Disse dekorationer er rigtig smukke, og brownie opskriften ser rigtig godt ud. Håber at se flere gode ‘ibles fra dig i fremtiden!