Bedste klubber i Atlantic City

Bedste klubber i Atlantic City

Atlantic City natteliv bringer festen

Natten bringer uendelige muligheder i Atlantic City. Blændende lys, DJ’er, dans, drikkevarer er på dagsordenen hele natten, hver aften. De bedste klubber i Atlantic City holder festen gå fra solnedgang til solopgang, og hver giver en anden atmosfære, så du kan altid finde den oplevelse du leder efter (eller flytte fra sted til sted hele natten).

Hvis du vil forvandle din aften til et skridt eller flygte fra din lokale scene til en forandring, er det ikke for sent at pakke dine tasker og ramte vejen til AC for en rolig weekend med alle dine venner. Vis med dit fest tøj og gå med historier, du altid husker.

Når du planlægger din store aften, skal du kigge på Atlantic Citys fremragende restauranter og luksuriøse overnatningssteder for at starte og afslutte din aften på passende vis. Tjek de bedste klubber i Atlantic City nedenfor og vælg dit næste partistedsted!

Harrahs Resort åbner sin ‘nyeste bar og den første håndværkscocktailbar i regionen.

Det nye koncept, BarWithNoName, fyldt med indbygget hashtag, der giver bekvemmelighed for sociale medier, er placeret ved siden af ​​Harrahs gæstcheck og VIP-registreringsområder

Den nye lobbybar vil tilbyde et afslappet og afslappet miljø for hotellets gæster at tage en specialdrik eller klassisk cocktail til deres fritid

Den omfattende menu af libations har et udvalg af spiritus og kreative håndlavede cocktails som Fire Flight, et hus fremstillet kanel elixir rystet med tre whisky og bourbons og Sage Peppercorn Smash, lavet med frisk citron, salvie og mynte muddled med hus gjort peppercorn salvie simpel sirup, færdig med fars hat Rye whisky, ud over klassiske cocktails herunder Manhattan, med Woodford Reserve, Vya Sweet Vermouth og Angostura bitters og Sazerac med Hennessy VSOP swirled med en sukkerrør Peychards bitters med en Absint skylling . En vifte af lokale håndværk øl, flaske øl og vin vil også blive præsenteret.

Atlantic City Comedy Club er et af landets mest unikke komedie steder. Vi er beliggende i hjertet af AC inden for Playground Mall. Du kan finde os lige på strandpromenaden bag Caesars på 1 Atlanterhavet. af landets øverste headliners og hotteste stigende stjerner.

Vi tilbyder et komplet udvalg af top notch mad og drikke til rimelige priser. Klubben er i T Street sektionen af ​​indkøbscenteret. Det er ikke bare et komedie show, det er en underholdningsbegivenhed, du ‘taler om i flere dage.

Atlantic Citys ældste og mest prestigefyldte country club er åben for offentlig legning. Den 1 daglige golfbane i NJ blev bedømt af GolfWeek, Golf Magazine Golf Digest. Kurset blev også kaldt Golf Magazine ’s 75. bedste offentlige kursus i landet. Beliggende på bayside af AC tilbyder kurset en indstilling, der minder om Skotland eller Irland samt giver fantastisk udsigt over AC skyline.

Taproom Bar Grill på Atlantic City Country Club

Walin ind i Taproom Bar Grille er linje gå tilbage i tiden. En tid, hvor tingene var mindre skyndte og komplicerede. Tag et skridt på det godt slidte trægulv, og du ved bare, at mange fine gastronomiske lækkerier blev nydt i dette rum i mere end et århundrede. Kig rundt i ærefrygt på vintage tin celiling fliser og de mange golf memberabilia, der pryder væggene. Hvert billede, hver keepsake, fortæller hver relikvie en utrolig historie om golfdage, der er gået. Og hvis alt det ikke var nok at besøge, så var visningen af ​​Atlantic City skyline og lækker billetpris.

Taproom Bar Grille er en favorit blandt golfspillere og lokalbefolkningen. Kom og nyd en kvarter, taverna atmosfære og lækker billetpris. Vores frokost menu tilbyder overstuffed pub sandwiche3s, frisklavede salater., Saftige gourmet burgere, pizza og meget mere. Vores middagsmenu indeholder saftige steaks, koteletter og stegt kød, frisk fisk og fisk og skaldyr, dejlige pastaretter samt flere husspecialiteter. Også kendetegnet er Atlantic City Country Clubs verdensberømte krabbekager. Executive Chef Ed Daggars og hans medarbejdere sikrer, at hver skål ikke kun er glade for ganen, men også intersting og kombinerer usædvanlige kombinationer og stilarter.

Åben for offentligheden, der serverer frokost og middag hver dag. Menuen indeholder nogle af Chef Garces ‘familieopskrifter med et moderne twist samt unikke tager æren af ​​Oln. Fødevarer omfatter $ 3 Anticuchos til rådighed i kylling, reje eller blomkål, $ 4 empanadas i Viento (ost) eller kylling og $ 5 guacamole lavet med avocado, stegt jalapeo og cotijaost serveret med Taro chips.

Bar Oln tjener som grundlag for Olns omfattende drikkevareprogrammering, herunder: en brugerdefineret dobbeltsidet knap med 16 udkast til ølvalg; 35 øl ved flasken; 20 vine ved glasset; 75 + vin ved flasken og 8 håndlavede cocktails i løbet af happy hour. Gæsterne kan nyde $ 3 træk og flaskeøl som Pacifico Clara, Jack ’s Hard Cider, Presidente og Bohemia sammen med $ 4 blanco eller roja sangria og $ 5 vino blanco eller vino rojo vine.

Buddakans drømmeløse atmosfære gør en fortryllende ramme til at være vært for særlige arrangementer. Gæsterne bliver straks transporteret til en gammel kinesisk landsby komplet med klippehaver, stråtækt og en dramatisk tusmørkehimmel. En gigantisk gylden Buddha-udsigt over det 24-fods kommunale bord lavet af glødende Alabaster harpiks. Menuen skildrer en nyskabende fortolkning af moderne asiatiske retter, der matcher dcor med hensyn til kreativitet og inspiration. Gæsterne vil føle sig afslappet og fortryllet i dette eksotiske og behagelige miljø.