Beboere modige elementer

Beboere modige elementer

QUINCY, Ill. (WGEM) Den vinterlige blanding kom ned søndag morgen og forårsagede snesevis af kirkeaflysninger, og beboerne havde mange problemer på vejene, da de blev slickede i løbet af få minutter. Driverne havde brug for ekstra tid til at skrabe isen ud af deres biler og nå frem til deres destination. ‘I slutningen af ​​vores trappeop var der et isstykke og jeg måtte råbe op ad trappen for at være forsigtig,’ kør Hope Burnett. ‘Forhåbentlig tager alle hensyn til alle, og alle forbliver bare sikre. ‘Med slør og regn kommer ned hele morgenen og om eftermiddagen lagde Bob Moore salt til at holde sig trygt.’ Jeg gjorde min indkørsel og derefter min nabo for et stykke tid siden og sagde det var virkelig smukt at komme ud på 18th Street, ‘Moore sagde: ‘Du skal være forberedt.’ Lokale butikker var travlt med at shoppere fik issmelt til fortove og indkørsler. ‘Det er lidt iskoldt derude og bliver meget glat,’ sagde Farm and Home Supply Manager Larry Schuttee. Har forskellige typer is smelter her for at tage bil af hvad det måtte være. ‘Schuttee sagde, at det er vigtigt at have den rigtige slags salt afhængigt af hvor du sætter det.’ Vi har en sikker issmelte, som vi bruger til kæledyr og alt, ‘tilføjede Schuttee. ‘Det sporer ikke lige så hårdt og giver ikke det pulver som salt gør.’ Som beboere modige elementerne, håber Moore, at chaufførerne går på arbejde mandag formiddag, tag det langsomt og vær opmærksom. ‘Forhåbentlig vil alle være sikre I morgen, sagde Moore. ‘Hvis du tager børn i skole, skal du være forsigtig. Vær bare opmærksom på, hvad der er derude.’ Et karriere værkstedsdesign til at hjælpe ældre generationer med at finde jobs. Et karriereværktøjsdesign til at hjælpe ældre generationer med at finde jobs. Personer deltog i karriereværket mandag. karriere værksted på mandag. En mangel på teknologiske færdigheder kan gøre det sværere for ældre generationer at finde et job. En mangel på teknologiske evner kan gøre det sværere for ældre generationer at finde et job. Mangel på søvn kan have indflydelse på dit helbredMangel på søvn kan have indflydelse på dit helbredSkyld af søvn kan medføre alvorlige sundhedsrisici. Et lokalt søvncenter siger, at hvis du har problemer med at få en godnat søvn, kan det være en søvnforstyrrelse. Et lokalt søvncenter siger, om du er Hvis du har problemer med at få en godnat søvn, kan det være en søvnforstyrrelse. En manglende boaters kropp er fundet, søgningen fortsætter til den anden. En manglende boaters kropp fundet, søgning fortsætter til de andre skruer søger efter de to savnede sejlere. ith Missouri State Highway Patrol har genoprettet kroppen af ​​David Hultz, fra Quincy, en af ​​to fiskere, der gik væk i tirsdag på Mississippi-floden i Pike County, Missouri.Divers med Missouri State Highway Patrol har genvundet kroppen af ​​David Hultz, af Quincy, en af ​​to fiskere, der gik til tirsdag på Mississippi-floden i Pike County, Missouri.