Pacquiao 2015 billetter

Pacquiao 2015 billetter

Hvis du vil se Mayweather vs Pacquiao kampen personligt sælger billetter på den dyre side for MGM Grand Garden-arrangementet i Las Vegas.

De få billetter solgt til offentligheden udsolgt i 60 sekunder i denne uge. Der er 251 billetter til rådighed, men den billigste er $ 5,855.25. Den dyreste: $ 128.705.

Hvad angår pay-per-view prissætning, siger Floyd Mayweather Jr., at fansne skal selv bestemme, om det er værd at betale $ 99,95 for at se hans kamp med Manny Pacquiao derhjemme.

Personligt mener han dog, at den rigeste kamp i boks historie vil være at se tv.

‘Fra matchupet virker det som en spændende kamp,’ sagde Mayweather tirsdag. ‘Når jeg psykisk ser kampen, ser det mig som om det bliver en meget spændende kamp.’

Mayweather, som kunne gøre 180 millioner dollars til den 2. maj, sagde han ikke tror kampen er overhypet, for det meste fordi det er en matchup fans har ventet fem år at se. Selvom det ikke er den såkaldte Fight of the Century, sagde han, det vil sandsynligvis gå ned som en af ​​de største kampe nogensinde.

‘Jeg kan ikke’ sige det er hype fordi det er rigtigt, ’sagde Mayweather. ‘Du har fået to fremtidige hall of famers i en megafight.’

Mayweather sagde, at ingen er tvunget til at købe sine kampe, og at han ikke vil ændre sin stil i nogen kamp for bare at glæde fansen. Ubesvaret i 47 kampe som et proffs, er hans største mål at forblive den måde.

‘Jeg’ er bare taknemmelig, og jeg er værdsat af den, der har købt pay per view, om de var tilfredse eller de var ikke tilfredse, ’sagde han.’ Når det er sagt og sagt, når bogen er skrevet, de vil ikke sige, at han var en defensiv troldmand. De vil sige, at Floyd Mayweather var en vinder. ‘

Mindre end tre uger før de to greats mødes til welterweight-titlen, tog Mayweather noget tid fra træning for Billige Moncler Jakke Herre en mediedag uden for gymnastiksalen, han ejer nær Las Vegas Strip. Han ankom mere end 90 minutter for sent, men syntes at være ivrig efter at fortsætte med at svare på spørgsmål, selvom en ørkenvindstorm var truet med at fortryde teltet på parkeringspladsen til sin improviserede nyhedskonference.

‘Der kommer ingen storm,’ sagde han på et tidspunkt.

Mayweather sagde, at han behandler Pacquiao som blot en anden modstander, selv da han erkendte det akavede venstre tegn nogle Billige Moncler Sale problemer i ringen. Forskellen, sagde han, er, at han vil være i stand til at tilpasse sig Pacquiao s stil som kampen fortsætter.

‘Vi vil se, hvad han bringer til bordet,’ sagde Mayweather. ‘Vores stilarter er helt forskellige. Jeg kæmper med smarts. Hvert skridt beregnes. Hvert træk er gennemtænkt. Jeg er altid 5 10 trin foran min modstander. ‘

I modsætning hertil sagde Mayweather Pacquiao på samme måde hver kamp.

‘Jeg ved ikke, om han kan foretage tilpasninger,’ sagde han. ‘Jeg kan foretage justeringer. Han kommer i forskellige vinkler, så vi bliver nødt til at se. Men han står over for en solid, stærk veltervægt. ‘

Mayweather sagde Pacquiao kan have været overrasket i sidste måned på pressekonferencen i Los Angeles, der meddelte kampen om, at han så ud til at være den meget mindre fighter, da de to stod sammen. Det sagde han, var selvom Pacquiao var at snyde lidt for kameraerne.

‘Han bærer elevatorer i skoene,’ sagde Mayweather. ‘Jeg kender alle de hemmeligheder han gør.’

Mayweather sagde, at han ikke var sikker på, hvordan kampen ville spille ud i åbningsrunderne, selvom konsensus blandt de fleste i boksning er, at Pacquiao ville forsøge at lande store slag tidligt. Pacquiao s træner, Freddie Roach, har sagt, at målet er at gøre Mayweather arbejde hvert sekund af hver runde og ikke være i stand til at tage nogen tid.

Mayweather s manager og fortrolige, Leonard Ellerbe, var mere specifik, siger Mayweather søger at lave en karriere definerende erklæring mod Pacquiao. Mayweather vil stadig bruge alle hans defensive færdigheder, Ellerbe sagde, men vundet være ikke bange for at angribe Pacquiao fra åbning klokke.

‘Floyd Mayweather kommer til at prøve at tage Manny Pacquiao’s hoved,’ sagde Ellerbe. ‘Du kan regne med det, der sker også. Floyd Mayweather søger at afslutte ham. ‘