Packerskeep Browns winless med rasende comeback

Packerskeep Browns winless med rasende comeback

HomenewsHeadlinesSen. Ron Johnson: Lavere drikkealder til 182017 var nært rekordår for CWD fra hjorte landbrug, jagtoperationerGreat Lakes byer konkurrerer om at reducere udnyttelsen af ​​vandforsyningSebra muslinger dobbelt vandklarhed i Big Winnie: DNR samtaler møde for at tale om fremtidens walleye fiskeriDuluth i at køre for skib commissioningsportsHeadlinesSports Echoes March 13Prep Playoffs 12. martsTæller mødes for at mølle skovkvoter uden skov NyNews Johns Lake producerer endnu et trofeksmuskieBulldogs fejler sig til St. PaulopinionHeadlinesHope for fremtidige behovsinvesteringerSmå foranstaltninger, store besparelserEn fejlagtig budgetforslagSæt solskinnet ind! Nye tegn ingen forbedring

CLEVELAND Overtid bliver til Packertime denne sæson.

TheGreenBayPackersovercame et 14 point fjerde kvartal underskud søndag og slå Cleveland Browns 27 21 i overarbejde på en 25 yard touchdown pass fra quarterback Brett Hundley til bred modtager Davante Adams.

ThePackers (7 6) holdt deres playoff håber i live i NFC. Browns (0 13) gik glip af deres bedste chance for at komme ind i win-kolonnen.

Hundley smed den vindende touchdown pass med 5:05 tilbage i overarbejde.

42-yard spilvindende drev blev oprettet med en aflytning af Packersrookie-sikkerhed Josh Jones. Linebacker Clay Matthews III slog arm på Browns quarterback DeShone Kizer, da Kizer smed et pas beregnet til Rashard Higgins. Bolden sejlede højt og kom ned som et spids i Jones ‘arme.

‘Det eneste jeg tænkte på var at’ ikke slippe det ‘, sagde Jones.’ Vi var 14 pct. I fjerde kvartal. Det sker ikke engang i Madden. En stor råbe ud til hele holdet. ‘

Momentum opnået i slutningen af ​​første halvleg overført til Browns på deres første besiddelse af tredje kvartal, dækket af en 2 yard touchdown pass fra Kizer til Corey Coleman for en 21 7 led med 2:49 tilbage i tredje kvartal. Det var Cleveland s største led i sæsonen, men fjerde kvartals sammenbrud har været alt for bekendt for Browns, som er 1 28 under hovedtræneren Hue Jackson.

‘Det er en brudt rekord,’ sagde Jackson. ‘Vores fyre kæmper hårdt. De gør mange gode ting, og vi gør ting, der ikke giver os mulighed for at afslutte fodboldkampe. Vi startede dette spil ganske godt, men i fjerde kvartal, når du har brug for det mest, så skal du lave spil. ‘

ThePackerscut underskuddet til 21 14 på en 1 yard kørt af Jamaal Williams med 12:54 at spille for at afslutte en 75 yard kørsel. Browns tvunget et punkt med 5:22 forlod næste gangGreenBayhad bolden, men kunne ikke løbe ur uret.

ThePackerstook fordel af en anden mulighed og bundet spillet 21 21 på en 1 yard touchdown pass fra Hundley til Adams med 17 sekunder tilbage.

Fremdriften skiftede tydeligt. ThePackersdefense var ikke at lade Browns få det tilbage.

‘Vi slog ud Billige Moncler Sale en anden sejr,’ sagde Packersnose tackle Kenny Clark. ‘Det Moncler Jakke Dame taler til den sejhed, som dette hold har. Hvert spil er et playoff-spil. Vi skal bare fortsætte med det, vi gør og vinder spil.’

GreenBaygot på bordet først med en touchdown på åbningsdrevet, mens konvertering på fjerde gang to gange undervejs. Hundley udnyttede en nedbrydning i Browns ’sekundære og forbundet på en 30 yard touchdown pass med Williams.

Browns reagerede med en touchdown på deres åbningsdrev. Kizer kiggede efter bred modtager Josh Gordon og fandt ham til en 38 yard gevinst på Browns ‘første spil til theGreenBay46. Drevet sluttede med Gordon kører et postmønster og snatching en 18 yard touchdown pass fra Kizer at binde spillet.

En 12-spiller, 70 yard kørsel på Browns ‘første besiddelse af andet kvartal endte med at Kizer springer en spadepas til at køre tilbage Duke Johnson for 7 yards og en touchdown. Kizer blev forbundet med Coleman for gevinster på 20 og 18 yards på drevet De tre touchdown-pass var en højsæson for Kizer, rookie fra Notre Dame, men han var glum efter spillet.