Packers tage et andet hit på CB

Packers tage et andet hit på CB

‘Vi har ikke andet valg end at være klar. Det er bare årstiderne, de udfordringer, som alle hold går igennem med skader,’ sagde træneren Mike McCarthy i denne uge, da han blev spurgt om Pipkins og Brown. ‘Det er uge 13, så de er klar.’

Morgan Burnett har også dækket slot modtagere til tider, med rookie Josh Jones udskifte Burnett i sikkerhed.

Pakkerne satte også hjørnesparken Kevin King på skadet reserve i denne uge med en skulderskade og sluttede den lovende Billige Moncler Outlet rookiesæson. King sagde, at han havde kirurgi tirsdag på en skulder, der har generet ham siden Moncler Outlet hans college dage i Washington.

King var Packers top udkast valg i år, det 33. samlede valg og det første valg i anden runde. Han havde savnet to af de tre tidligere spil.

‘Det var svært, især med noget, jeg forsøgte at kæmpe igennem, men til sidst kom det til det punkt, hvor det sandsynligvis var bedre at få det gjort,’ sagde King om fredag ​​om operation.

Linebacker Nick Perry, der har et hold høj syv sække, er tvivlsomt til søndag med fod og skulderskader.