Packere undslippe i OT igen

Packere undslippe i OT igen

Green Bay Packers overvandt en 14 point fjerde kvartal underskud søndag og slog Cleveland Browns 27 21 i overarbejde på en 25 yard touchdown pass fra quarterback Brett Hundley til bred modtager Davante Adams.Det var deres tredje overtid sejr denne sæson. Green Bay også rallied fra et to touchdown underskud at slå Cincinnati i uge 3 og slå Tampa Bay i sidste uge. Packers (7 6) holdt deres playoff håber i live i NFC. Browns (0 13) gik glip af deres bedste chance for at komme ind i win-kolonnen. Hundley smed den vindende touchdownpas med 5:05 tilbage i overarbejde. 42-yard game win-drevet blev oprettet med en aflytning af Packers rookie safety Josh Jones . Linebacker Clay Matthews slog arm til Browns quarterback DeShone Kizer, da Kizer kaster et pas beregnet til Rashard Higgins. Bolden sejlede højt og kom ned som et spids i Jones ‘arme. ‘Det eneste, jeg tænkte på, var at’ ikke slippe det, ’sagde Jones.’ Vi var ned 14 point i fjerde kvartal. Det sker ikke engang i Madden. En stor råbe ud til hele holdet. ‘Momentum opnået i slutningen af ​​første halvår, der blev overført til Browns på deres første besiddelse af tredje kvartal, afkortet af en 2-yard touchdown pass fra Kizer til Corey Coleman for en 21 7 føring med 2:49 tilbage i tredje kvartal. Det var Clevelands største ledelse af sæsonen, men fjerde kvartals sammenbrud har været alt for bekendt for Browns, som er 1 28 under træneren Hue Jackson. ‘Det er en ødelagt rekord,’ sagde Jackson. ‘Vores fyre kæmper hårdt. De Billige Moncler Sale gør mange gode ting, og vi gør ting, der ikke giver os mulighed for at afslutte fodboldkampe. Vi startede dette spil ganske godt, men i fjerde kvartal, når du har brug for det mest, så skal du lave spil. ‘Packerne skåret underskuddet til 21 14 på en 1 yard kørt af Jamaal Billige Moncler Outlet Williams med 12:54 at spille for at afslutte en 75 yard kørsel. Browns tvunget et punkt med 5:22 forlod næste gang Green Bay havde bolden, men kunne ikke løbe ur uret. Packers udnyttede en anden mulighed og bundet spillet 21 21 på en 1 yard touchdown pass fra Hundley til Adams med 17 sekunder tilbage.