Pacers fejer doubleheader mod Francis Marion

Pacers fejer doubleheader mod Francis Marion

Thomas ‘hold kom igen på bordet i femte med tre runder. Pal fik ting startet, da han stemte hjemme Costen, som havde nået på en infield single. En dobbelt stjæle tillod Zach Moon at score. Senere i indgangen, Luckett single i Pal.

Patrioterne udpladede to løb i toppen af ​​den sjette ud af en homer og en anden i den syvende på en vild tonehøjde. USC Aiken svarede dog med et par løb i bunden af ​​den syvende. Da Bryant nåede frem til fielderens valg, krydsede Douglas Ard og Bosse sig hjem. Pacerne slog deres sidste runde af kampen, da Bosse indgav Costen i bunden af ​​den ottende.

I det andet spil slog Pacers 1 0 i bunden af ​​den første, men Thomas ‘holdet svarede med fire hurtige kørsler. Pal smadrede en enkelt til venstre, pletterede Costen og Belcher, hvilket gav holdet en 2 1 ledelse. pitching ændring, USC Aiken gik tilbage på angrebet. Luckett udpeget i Pal og Moon for en 4 1 margin.

Patrioterne fortsatte med at kæmpe hårdt og scorede et løb i den femte og sjette omgang, men pacerne svarede med et Billige Moncler Jakke Herre løb i bunden af ​​den sjette stans, da Miller løftede et offerflyve til centerfelt, så Luckett kunne travle hjem.

FMU scorede fem runder i den syvende og tog en 8 5 ledelse. Men Thomas ‘hold gav aldrig op.

Costen sprængte en solo homer for at lede den syvende, hvilket gør det til et 8 6 spil. To innings senere fordoblede Costen til venstre midtfelt. Med en ned sendte Pal et tårnligt skud over det venstre feltgærde og knuste konkurrencen på 8 8.

Pacersne læssede baserne, men Millers velplacerede skud til højre felt blev fanget på et spektakulært spil og sendte holdene ind i 10. inning.

Nick Yobbi trådte ind for Pacers og lukkede hurtigt de besøgende, da han slog ud Billige Moncler Sale siden.

Kody Belcher førte ud af det 10. med et stærkt ramt single til højre felt og blev hurtigt scampered til anden på en wild pitch. Costen satte en brønd udført bunt, så Belcher kunne nå tredjedel.

Patrioterne modvirkedes ved at gå Månen og Pal for at indlæse baserne til Max Schoen, som var kommet ind for Bosse som en knivløb. Schoen løftede en flyvebold til venstre felt, som spilleren fangede. Imidlertid mærkede Belcher og scorede før bolden blev kastet ind i infieldet for spillet vindende løb.

Til spillet registrerede Pal tre hits og fire RBI mens Costen havde tre hits og scorede tre gange. Miller, Moon og Luckett havde alle to hits i stykker.