Overlegen hyringer første afrikanske

Overlegen hyringer første afrikanske

Overordnet politimester Nick Alexander spændte Robinson badge til brystet ved ceremonien. Chief Alexander siger, som mange af hans jævnaldrende, den unge rekrutter har alle karakteristika til at være en god politibetjent.

‘Ron besidder alle de samme kvaliteter, som vi ønskede her. Han ærlig. Han respekterer. Han er rolig. Han intelligent, sagde Alexander.

Chief Alexander siger at udbygge mangfoldigheden af ​​kraften har været et varmt emne, da han blev navngivet til posten. Alexander siger en øget opsøgende til UWS, og den sorte studentforening har øget kandidater.

Det fører os til Billige Moncler Sale i dag, hvor vi byder vores første afrikanske amerikanske officer på politiet, siger Alexander.

Robinson har en baggrund i retshåndhævelse som medlem af 148th Fighter Wing i Duluth. Så Billige Moncler Sale hans forlovede Ericka Holtz er også for bekymret over, at Robinson patruljerer gaderne.

‘Jeg kender det til et farligt job. Men jeg var virkelig begejstret for ham, og han ville gerne gøre det i lang tid, og han arbejdede virkelig svært for at komme til dette sted.’ Jeg er virkelig glad for ham, ’sagde Holtz.